Norwegian Cruise Line bestelt definitief 4 nieuwe schepen bij Fincantieri
Norwegian Cruise Line laat definitief vier nieuwe cruiseschepen bouwen bij Fincantieri. De Italiaanse scheepsbouwer heeft laten weten dat de intentieverklaring die op 8 april 2024 werd aangekondigd door moedermaatschappij Norwegian Cruise Line Holdings is omgezet naar een definitieve bestelling. De overeenkomst is nog onder voorbehoud van financiering.
Met een bruto tonnage van ongeveer 226.000 ton zullen de nieuwbouwschepen de grootste zijn die ooit voor Norwegian Cruise Line zijn gebouwd. De schepen worden gebouwd op de Fincantieri-werf in Monfalcone, waarbij de eerste in 2030 wordt geleverd en de andere volgen in 2032, 2034 en 2036. Met meer dan 5.100 hutten zullen de schepen in staat zijn om meer dan 8.300 mensen, inclusief bemanning, te huisvesten.
Fincantieri heeft al twee cruiseschepen gebouwd voor Norwegian, Norwegian Prima en Norwegian Viva, terwijl Norwegian Aqua, het eerste schip in Prima Plus-klasse, in de komende maanden zal worden geleverd. Bovendien bevinden zich drie andere schepen in verschillende stadia van ontwerp en bouw.
Interesse in cruisen met Norwegian Cruise Line? Vraag een gratis offerte aan bij:
Captain Cruise CruiseOnline Cruisereizen Stip Sunweb Zeetours