7 maiden calls voor Felison Cruise Terminal in 2025
Van alle cruiseschepen die de Felison Cruise Terminal in 2025 ontvangt in IJmuiden zijn er 7 die de havenstad voor de eerste keer aandoen. Het gaat om de Viking Vela (Viking Ocean Cruises), Volendam (Holland America Line), Viking Saturn (Viking Ocean Cruises), Seven Seas Navigator (Regent Seven Seas Cruises), Crystal Serenity (Crystal Cruises), Norwegian Sky (Norwegian Cruise Line) en Ambition (Ambassador Cruise Line).
De eerste maiden call heeft de terminal al achter de rug. Op 11 januari opende de gloednieuwe Viking Vela het nieuwe cruiseseizoen in IJmuiden. Het schip dat eind 2024 in de vaart kwam en plaats biedt aan 998 passagiers (47.000 brutoton) is bezig aan een reeks Noorderlicht cruises vanuit Londen en doet daarbij meerdere keren IJmuiden aan, waaronder nog op 26 en 28 februari en 22 maart.
Op 24 februari is de Ambition van Ambassador Cruise Line voor de eerste keer te gast van 08:00-17:00 uur tijdens een 14-daagse fjordencruise. Het schip, ook wel bekend onder de eerdere namen Costa neoRiviera en AIDAmira, zal dit jaar nog 5 keer te zien zijn aan de kade in Noord-Holland. De kleine Britse rederij komt sowieso graag in IJmuiden dit jaar. Er staan maar liefst 13 aanlopen gepland, inclusief de Renaissance van zustermerk Compagnie Francaise de Croisières.
Op 5 mei verwelkomt IJmuiden de Volendam van 08:00-18:00 uur. Het schip van Holland America Line is nu al bezig aan een unieke 133-daage Grand Voyage ‘Pole-to-Pole’ cruise, die op 7 juni eindigt in Fort Lauderdale. De Viking Saturn van Viking Ocean Cruises meert op 3o mei van 08:00-18:00 uur aan tijdens een repositioneringscruise van de Middellandse Zee naar Noord-Europa.
De Seven Seas Navigator toont zich op 9 juni van 07:00-19:00 uur voor het eerst aan de kade bij de Felison Cruise Terminal. IJmuiden is de eindbestemming van een 14-daagse ‘World of Fine Art’ cruise vanuit Civitavecchia. Het ultraluxe schip van Regent Seven Seas Cruises vertrekt vervolgens voor een 19-daagse cruise naar Noorwegen en de Oostzee.
Op 24 juni komt de Crystal Serenity van Crystal Cruises naar IJmuiden. Het arriveert om 16:00 uur vanuit Zeebrugge en vertrekt na een overnachting om 14:00 uur naar Stavanger. De laatste maiden call is voor de Norwegian Sky op 14 juli van 12:15-21:00 uur tijdens een 11-daagse West-Europa cruise.