Kapitein Tom Roth brengt Mein Schiff Relax naar Malaga
Als kind al was het zijn grootste wens om naar zee te gaan, en nu komt één van zijn favoriete carrièreprojecten tot een climax. Kapitein Tom Roth (rechts op de foto) neemt het eerste commando over van Mein Schiff Relax van TUI Cruises en zal ook de eerste nieuwbouw van de InTUItion scheepsklasse naar Malaga varen voor de unieke doopceremonie. Tom Roth is al zes jaar betrokken bij de ontwikkeling en bouw van Mein Schiff Relax. Sinds augustus vorig jaar werkt hij ook op de Italiaanse scheepswerf Fincantieri.
Hij begon in 1996 met een studie voor kapitein en doorliep vervolgens de rangen bij verschillende rederijen voordat hij in 2016 als kapitein toetrad tot de Mein Schiff-vloot van TUI Cruises. Zijn grootste project aan boord van de Mein Schiff Relax: het gezamenlijke ontwerp van een nieuwe hightech brug met de experts van het Noorse bedrijf Vard, dat ook deel uitmaakt van de Fincantieri Group. Het commandocentrum van het eerste schip in de InTUItion-klasse is toekomstgericht en ziet er modern en minimalistisch uit. Platte schermen en touchpads kenmerken het beeld.
Na doop neemt Amerikaan Todd Burgman roer over
Na de doop zal Todd Burgman (links op de foto) het commando over Mein Schiff Relax overnemen en gasten naar de hoogtepunten van de westelijke Middellandse Zee varen in haar eerste zomer voordat Mein Schiff Relax naar haar winterbestemming op de Canarische Eilanden vaart. De Amerikaan is sinds 2014 kapitein op verschillende schepen van TUI Cruises. Hij begon zijn zeevaartopleiding in 1979 bij de US Coast Guard Reserve en is al dertig jaar kapitein. Hij heeft op verschillende schepen gevaren, waaronder containerschepen, onderzoeksschepen, expeditieschepen, megajachten, talloze cruiseschepen en enkele van de grootste zeilschepen ter wereld.
Mein Schiff Relax is het eerste schip in de vloot van Mein Schiff met een Azipod voortstuwingssysteem. In tegenstelling tot conventionele schroeven kunnen de Azipod schroeven 360 graden draaien en extreme kracht genereren in elke richting. Dit geeft het schip een uitstekende manoeuvreerbaarheid en stelt het in staat om in moeilijke weersomstandigheden de haven in en uit te varen,” zegt Todd Burgman.
Duurzame groei: eerste schip met gasaandrijving
TUI Cruises richt zich ook op milieu- en klimaatbescherming voor de nieuwe scheepsklasse. Zo is Mein Schiff Relax uitgerust met dual fuel motoren. Deze kunnen worden aangedreven met vloeibaar aardgas, en in de toekomst ook met emissie-arme en klimaatvriendelijke bio- en E-LNG. “Een belangrijke stap op weg naar klimaatneutrale cruises”, aldus de rederij. Het schip is ook voorzien met verbeterde katalysatoren (stikstofoxide reductie tot Euro 6 norm) en een walstroomaansluiting. Dit zorgt ervoor dat het schip bijna emissievrij functioneert als het in de haven ligt (ongeveer 40% van de bedrijfstijd).
Hydro-Treat: Efficiënte afvalverwerking
Mein Schiff Relax is ook uitgerust met een innovatief systeem dat organisch afval door middel van thermische behandeling versnippert en kan verwerken voor verder gebruik aan land. In de zogenaamde “HydroTreat” worden de vloeibare delen van het biologische afval gescheiden met behulp van warmte en druk. Daarna wordt het naar het eigen afvalwaterbehandelingssysteem van het schip geleid. Het resultaat is gezuiverd afvalwater dat niet onderdoet voor de modernste rioolwaterzuiveringsinstallaties aan land. De vaste delen van het afval worden omgezet in zogenaamde BioChar, dat wordt beschouwd als een multitalent in de landbouw – bijvoorbeeld voor bodemverbetering of als toevoegingsmiddel voor diervoeder.
Bekijk de eerste preview cruises hier.